Pil ve Bakım Ürünleri

İşitme cihazlarınızın temizliği ve bakımı

Temizlik ve Bakım Serisi

Phonak portföyüne ek bir özellik olarak artık yeni bir temizlik ürünleri serisi sunuyoruz. Optimum düzeyde hijyenik bakım sağlamak için birçok ürün ve aracı portföyümüze dahil ettik. Bu kitler zararlı bakterilerin, mantarların ve virüslerin birikmesini azaltmada, egzama ve kulak enfeksiyonunu engelleme ve ses yükseltme cihazlarının iyi bir şekilde işlemesini desteklemede yardımcı olabilir.

Yedek dezenfeksiyon ürünü serisi

İşitme cihazları ve kulak kalıplarının günlük temizliği ve dezenfeksiyonu için mendiller.

Yedek temizlik tabletleri

Kulak kalıplarının optimum düzeyde temizliği için temizlik maddeleri ve aktif oksijen kombinasyonu.
Hijyenik ve etkili.

Yedek kurutma kapsülleri

İşitme sistemlerini kurutmanın güvenli yolu.
Kapsüller işitme cihazları ve kulak kalıplarındaki nemi çeker ve partikülleri tutar. Cihazın kullanım ömrü artar.

D-Dry

3’ü 1 Arada İşitme Sistemi Bakımı Sanatı – Kompakt ve etkili!

  • Kurulayın
  • Temizleyin
  • Muhafaza Edin

Kurutma ve Temizlik Her tipte işitme sistemi ve kulak kalıbı için UV-C ışığı kiti.

D-Dry kiti, pahalı onarımların ana nedenlerinden biri olan neme karşı işitme cihazlarınızı korur.

UV-C ışığı, mikropların birikmesini ve dolayısıyla kulak içinde ve çevresinde cilt enfeksiyonu riskini azaltır.

İşitme cihazı pilleri

Herhangi bir işitme cihazı modeline ve ihtiyaca uyum sağlamak için Phonak, Duracell ve Rayovac (10, 312, 13 ve 675) ve türleri (Standart Çinko Hava, Cıva içermeyen ve Yeniden Şarj Edilebilir) olmak üzere iki lider İşitme Cihazı Pili Üreticisinin Standart Etiketi olarak 4 boyda mevcut olan bu piller, işitme cihazlarınız için üstün performans ve güvenilirlik sağlayacaktır.

Olası en iyi kaliteye ve güvenilirliğe sahip pilleri kullanarak kazanacağınız faydalar

  • İşitme Aracında hasar riski olmamasını garanti eder
  • Araçların düzgün biçimde çalışmasını ve aksama olmamasını sağlar
  • Olası en uzun çalışma süresini sağlar
  • En yeni kablosuz teknoloji ile olası performansı gösterir

 

KULAK TIKAÇLARI

Kulaklarımızı her ortamda korumamız gerekir. Yükses sese maruz kalınan durumlarda kalıcı çınlama problemleri ve işitme sinirlerinde ağır hasarlar oluşarak işitme kayıpları oluşabilir. Denize girerken, duş alırken, abdest alırken kulaklarımıza su kaçması mantarlara ve kulak iltihaplanmalarına yol açar. Özellikle kulak zarı delik olan hastaların mutlaka kulak tıkacı kullanmaları gerekir. Aksi taktirde tekrar eden iltihaplanmalar ilerler. Kulak zarları bazı durumlarda ameliyat olmadan kendi kendini tedavi ederek zarın kapanması mümkündür. Kulak ne kadar kuru tutulursa bu tamir o kadar kolay olur. Özellikle uçak seyahatlerin ve diğer yolculuklarda, rakımlı yerlerde kulak dolgunluğu ve basıncı çok fazla hissedilir. Böyle ortamlarda kulak tıkaçlarınızı yine yanınızda bulundurmanız basınçtan kulağınızı korumanız gerekir. Sessizliği sevenler ve ders çalışanlar için uyku ve sesi kesen tıkaçlarımız önerilir.

 

KULAK KALIPLARI

İşitme Cihazı Kulak Kalıbı

İşitme cihazı kulak kalıpları işitme cihazlarının kulak arkası modellerinde olan, silikondan yapılan hastanın kulak kanalı şeklinde bir kalıplardır. Görevleri sesi işitme cihazına net bir şekilde iletmektir. BTE( behind ear) kulak arkası işitme cihazlarında kulak kalıpları kullanılmaktadır. 6 aylık bebeklerden yetişkine kadar herkesin işitme cihazı kalıbı kullanması mümkündür. Kulak kalıpları sayesinde çok erken yaşlardaki kişiler bile işitme cihazı kullanabilmektedir.

İşitme cihazı kalıpları işitme merkezinde Odyometrist ya da Odyologlar tarafıdan alınmalıdır. İşitme cihazı kalıbı kulak kirinden dolayı zamanla yıpranan ve yılda en az 1 kez değişmesi gereken bir parçadır. Bebek işitme cihazı kalıpları 6 ayda bir kez değişmelidir. 

KALIP HORTUMLARI

Kalıplı işitme cihazı kullanan hastaların mutlaka 2 ayda bir hortum değişikliği yapmaları gerekir. Hortumlar kullanıldıkça sertleşir, büzüşür ve küçülürler. Dar hortumdan ses azalar geçeceği için mutlaka dikkat edilmesi gerekir.  Ayrıca hortumların kulağa yerleşen uçlarında kulak kiri görüldüğü durumlarda bir misina yardımıyla temizlenmeleri gerekir.